Kuchcikowo – kółko dla klas 2-3

Kuchcikowo dla uczniów klas 2-3 to czas nauki gotowania, pieczenia, dekorowania posiłków oraz poznawania smaków kuchni Polski i świata w szkolnej kuchni wyposażonej w ramach programu Laboratorium Przyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci.
Podczas zajęć pod okiem pani Magdy Sierańskiej uczestnicy uczą się czytania przepisów, odmierzania składników oraz właściwego ich łączenia, bo przecież inaczej gnieciemy ciasto drożdżowe, a inaczej łączymy składniki na ciasto kruche.
Trzeba też pamiętać, że zbyt długie ubijanie śmietany może zmienić ją w masło. Każde zajęcia kończą się degustacją wykonanych przez siebie posiłków, słodkości i dań na ciepło.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki.