Dziennik

Plan Lekcji

Kalendarium

Obiady

ZAPRASZAMY DO ORSZAKU TRZECH KRÓLI 2023 – „Niechaj prowadzi nas gwiazda!”

Nareszcie! Po trzech latach przerwy na ulice Warszawy wraca Orszak Trzech Króli, a na naszą szkołę czeka miejsce w niebieskim orszaku króla afrykańskiego. Zapraszamy uczniów z klas 1-6 do wystąpienia w roli dwórek i rycerzy w strojach wypożyczonych w szkole.

Do udziału w Orszaku zaproszeni są również Rodzice: panie mogą iść w orszakowych strojach jako opiekunki, panowie jako strażnicy w Gwardii Królewskiej.

Rodzice z młodszymi dziećmi zaproszeni są do Orszaku Rodzinnego (można zabrać wózek).

Wyruszamy w południe w Święto Objawienia Pańskiego 6 stycznia 2023 r. z Placu Zamkowego  (uczestnicy zbierają się ok. godz. 11.30, by utworzyć kolumny orszaku). Po modlitwie Anioł Pański przechodzimy Traktem Królewskim, pośród setek widzów, do stajenki na Placu Piłsudskiego.

Przejście w orszaku zajmuje ok. godziny. W trakcie przemarszu dzieci są pod opieką nauczycielek i rodziców z naszej szkoły. Po przyjściu na miejsce czekają wraz z opiekunami na rodziców przy scenie (całość kończy się ok. g. 14).

Wszystkich chętnych do udziału w Orszaku Trzech Króli 2023 i do pomocy przy przygotowaniach prosimy o wypełnienie deklaracji dostępnej pod linkiem i złożenie jej do 9 XII 2022 r. w sekretariacie szkoły.

Stroje dla uczestników zapewnia szkoła.

Koordynatorzy przygotowań do Orszaku w naszej szkole to:

Informacje o Orszaku Trzech Króli dostępne są na stronie internetowej: www.orszak.org