Wspólna ławka – najlepiej po polsku

W dniach od 30 września do 4 października reprezentanci klas ósmych realizowali na Łotwie projekt, którego organizatorem jest Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie.

Wraz z uczniami Polskiej Szkoły Podstawowej im. hr. Platerów w Krasławiu zwiedzaliśmy Centrum Nauki Zinoo, mieliśmy okazję zachwycić się sztuką współczesną w Mark Rothko Art. Centre, czy obejrzeć z bliska twierdzę dyneburską. Ważnym i wzruszającym momentem było spotkanie z pracownikami Centrum Kultury Polskiej w Dyneburg oraz możliwość zapalenia zniczy i krótkiej modlitwy pod polskim krzyżem na Słobódce. W naszej pamięci z pewnością na długo pozostanie także Sanktuarium Maryjne pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Agłonie.

W trakcie naszego pobytu nie zabrakło również przestrzeni na integrację i świetną zabawę w Muzeum Lalek lub podczas lepienia gwizdków z gliny. Teraz pozostało już tylko czekać na rewizytę naszych kolegów z Łotwy.