Dziennik

Plan Lekcji

Kalendarium

Obiady

Dzień matematyki

Z czym kojarzy się ostatni tydzień nauki w naszej szkole? Oczywiście z ciekawymi zadaniami i konkursami w Dniu Języków Obcych, Dniu Sportu i Dniu Matematyki. Ten ostatni odbył się w środę 20 czerwca. Po angielskojęzycznym wstępie przybliżającym kilkanaście pojęć matematycznych uczniowie klas 4-6 przystąpili do rozwiązywania zadań:

• quizizz matematyczny po angielsku na tabletach (każda klasa była podzielona na trzy zespoły, które rozwiązywały zadania; liczyło się tempo i poprawność wykonania zadań).
• obrazek z kropek (uczniowie dostali koperty z dwudziestoma qr-kodami, którymi były zakodowane zadania. Mieli je rozwiązać i znaleźć wyniki na karcie, na której były kropki podpisane liczbami. Po połączeniu kropek z wynikami w kolejności rosnącej klasy otrzymywały rysunek będący rozwiązaniem).
• sztafeta matematyczna (uczniowie każdej klasy biegli w sztafecie do ławki z dwudziestoma trzema zadaniami i wpisywali na raz po jednej odpowiedzi).
• gra terenowa (stacje z zadaniami matematycznymi).
• szacowanie liczby cukierków (konkurencja indywidualna).

Zwycięskimi klasami na swoich poziomach zostały: 4b, 5b, 6c. Konkurencję indywidualną wygrała Natasza Nesterowicz z klasy 6c, która dokładnie oszacowała (niebagatelną!) liczbę cukierków: 523. Bliscy wyniku byli: Bianka Grodzka z klasy 4b i Karol Miałkowski z klasy 6a.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę i gratulujemy wyników.