Wieczornica

18 listopada z okazji 98. rocznicy odzyskania niepodległości odbyła się w naszej szkole Wieczornica. Tematem przewodnim spotkania była 100. rocznica odrodzenia Macierzy Szkolnej. Rozmawialiśmy o szkole i tajnym nauczaniu w czasach okupacji. Pan Krzysztof Jabłonka, historyk, kustosz Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, wyjaśnił nam znaczenie szkoły i edukacji dla tożsamości narodowej Polaków. Gościem specjalnym była pani prof. Maria Swianiewicz-Nagięć, która uczestniczyła w tajnym nauczaniu w Wilnie w latach 1942-1943. W drugiej części spotkania tradycyjnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne, legionowe.

Oprawę muzyczną uroczystości przygotowała p. Jadwiga Pawlik, dekoracje – p. Małgorzata Blomkwist, a nad całością jak co roku czuwała nauczycielka historii, p. Marzena Januszewska. Dziękujemy za ten wzruszający wieczór.