Święto Szkoły 2016

15 października obchodziliśmy Święto Szkoły, rano uczestniczyliśmy we mszy świętej dziękczynnej, po której p. Dyrektor ogłosiła uroczyście nazwiska trzech gimnazjalistek, które otrzymały stypendium im. Franka Noszczyka i wręczyła nagrody Dyrektora szkoły wyróżniającym się nauczycielom. Następnie wszyscy z pośpiechem udali się na ul. Nocznickiego 7, aby przenieść się na łono natury. Tegoroczny temat „Fauna i flora Polski i świata” dawał mnóstwo możliwości przedstawienia życia roślin i zwierząt w różnych zakątkach globu: na parterze mogliśmy spędzić czas na łące, wśród owadów, motyli, ziół i kwiatów, na I piętrze poznać polski las w czterech odsłonach: jesienią, zimą, wiosną i latem. A kto wspiął się jeszcze wyżej, stanął oko w oko z groźnym grizzly w Górach Skalistych i musiał szybko uciekać przez Teksas i mroźną Antarktydę do tropikalnej dżungli i lasu deszczowego. Afrykańskie klimaty i żywioły mórz i oceanów towarzyszyły podróżnikom. Zmęczeni podróżą mogli odpocząć w kawiarence profesjonalnie obsługiwanej przez uczniów i uczennice gimnazjum albo obejrzeć występy na „Scenie dla każdego” czy wygrać coś na loterii fantowej. Wszędzie ciekawe warsztaty, smakowite dania i pomysłowe dekoracje, w które rodzice, uczniowie i nauczyciele włożyli mnóstwo pracy i serca. Inwencja rodzin przygotowujących to święto nie ma granic, a jego walor edukacyjny jest nie do przecenienia.

DZIĘKUJEMY serdecznie wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że w październikową sobotę opuściliśmy jesienną Warszawę, by spędzić kilka godzin w krainie rodzimej i egzotycznej fauny i flory. Z niecierpliwością czekamy na kolejną odsłonę Święta Szkoły.