Dziennik

Plan Lekcji

Kalendarium

Obiady

Orszak Trzech Króli 2017

Już po raz 7. nasza szkoła była reprezentowana w Orszaku Trzech Króli, który przeszedł Krakowskim Przedmieściem w Święto Objawienia Pańskiego, tym razem pod hasłem „Pokój i dobro”. Ponad dwudziestka dzielnych dwórek i wojowników nie przestraszyła się kilkunastostopniowego mrozu i po skrzypiącym, skrzącym się w słońcu śniegu podążała za afrykańskim królem Baltazarem do stajenki pokłonić się Nowonarodzonemu. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób uczestniczyli w tegorocznym orszaku: dwórkom i wojownikom ze Szkoły Podstawowej (od pierwszych po szóste klasy), gimnazjalistom, którzy podjęli się roli diabłów, rodzinom z Orszaku Rodzinnego, rodzicom odgrywającym scenę „Grzech pierwszych rodziców”, mamom-opiekunkom, ojcom-strażnikom i wszystkim, bez których nie byłoby naszej szkoły w tym ewangelizacyjnym wydarzeniu. Zachęcamy do obejrzenia wystawy szopek w Katedrze św. Jana na Starym Mieście (do niedzieli 22 stycznia) – znalazły się tam także piękne prace rodzin z naszej szkoły przygotowane na orszakowy konkurs.