Miejska ostoja dla dzikich stworzeń

W dniach 8-10 maja odbyły się w naszej szkole warsztaty przyrodnicze, prowadzone przez Fundację Promocji Rekreacji „KIM”. Na początku zajęć uczniowie zapoznali się z celami projektu, rozmawiali o owadach, które będą zamieszkiwać hotel oraz o roślinach, które zostaną posadzone. Najpierw zbudowaliśmy hotel – dzieci pod okiem instruktorów wierciły otwory w kawałkach drewna i urządzały poszczególne „pokoje” dla motyli, dla złotooków, pszczół murarek oraz miejsca dla skorka. Następnie zajęliśmy się ogrodem – planowaniem, mierzeniem, wyznaczaniem poszczególnych rabatek, doborem roślin, sadzeniem i sianiem oraz podlewaniem. Ostatnim zajęciem było opisanie roślin na tabliczkach. Szkolnym koordynatorem projektu jest pani Barbara Kawiak.