Gościnne występy chóru Patrium Carmen

W tym roku w naszej szkole gościł już dwukrotnie Chór Patrium Carmen pod kierunkiem Pana Michała Straszewskiego, działający przy Domu Kultury w Łomiankach. Pierwszy koncert odbył się 1 lutego br., zaś w repertuarze znalazło się wiele znanych kolęd. Pani Dyrektor Elżbieta Grocholska dziękując za występ wyraziła chęć dalszej współpracy. Zaproponowaliśmy, aby tym razem był to koncert pieśni patriotycznych. W dniu 26 kwietnia, w przededniu obchodów 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, nasi uczniowie usłyszeli w wykonaniu chóru m.in. takie utwory, jak „ Warszawiankę”, „Mazurek 3 Maja”, „Bywaj dziewczę”, „Serce w plecaku”, czy „Rozszumiały się wierzby”. Słowo wstępne wygłosiła nauczycielka historii Pani Marzena Januszewska. Śpiewając dzieciom mieliśmy ogromną satysfakcję i głębokie przekonanie, że ta lekcja patriotyzmu pozostanie na zawsze w ich wspomnieniach. Największą nagrodą była dla nas cisza i skupienie, jakie zapanowały na sali podczas naszego występu oraz burza oklasków na zakończenie.

Dziękujemy za niezwykle serdeczne przyjęcie.
Jolanta Matyjasiak, alt w chórze Patrium Carmen