Gimnazjaliści na scenie

26 maja udaliśmy się całym gimnazjum do sali widowiskowej w bielańskim ratuszu, aby obejrzeć trzy projekty gimnazjalne: przedstawienie teatralne, pokaz tańca współczesnego oraz koncert piosenek.
Scenariusz spektaklu bazował na amerykańskiej sztuce „Pif-Paf! Jesteś trup!” autorstwa Williama Mastrosimona. Przedstawienie opowiadało o nastoletnim Joshu, który pewnego dnia dopuszcza się strasznej zbrodni i musi ponieść jej konsekwencje.
Tancerze ukazali historię czterech zakochanych par napotykających na swojej drodze przeszkodę, która wystawia ich miłość na ciężką próbę.
Z przyjemnością wysłuchaliśmy też piosenek zaśpiewanych przez dziewczyny z klasy drugiej.
Po tym wydarzeniu wróciliśmy do szkoły, przez długi czas jeszcze dyskutując o tym, co widzieliśmy. Byliśmy pod wrażeniem profesjonalizmu naszych kolegów i koleżanek oraz tego, jak połączyli swoje talenty, aby stworzyć coś wspólnie.
(M. A. S. A. M. L., klasa 2B gimnazjum)