Dziennik

Plan Lekcji

Kalendarium

Obiady

Wizyta Kardynała

8 kwietnia naszą szkołę wizytował Kardynał Kazimierz Nycz, który spotykał się z uczniami, nauczycielami i dyrekcją. Niestety, nie zmieścilibyśmy się wszyscy w kaplicy, więc we wspólnej modlitwie Anioł Pański z Pasterzem diecezji uczestniczyło dwoje reprezentantów z każdej klasy. Kardynał rozmawiał chwilę z dziećmi i młodzieżą; młodszych zapytał, do jakiej rocznicy przygotowujemy się obecnie w Polsce, starszych – czy wiedzą, jakie spotkanie czeka nas latem i jakiego Gościa powitamy w Krakowie. Uczniowie chętnie, i oczywiście dobrze, odpowiedzieli na pytania. Następnie w czasie krótkiego spotkania z Dyrekcją Kardynał obejrzał kroniki pokazujące życie naszej szkoły, a potem udał się na próbę spektaklu „Chrzest Polski” przygotowywanego przez gimnazjalistów na 1050. rocznicę tego wydarzenia. Na koniec, w czasie spotkania z nauczycielami przy kawie, Gość zapytał o różnice między szkołami samorządowymi i katolickimi – widać było, że ciekaw jest doświadczeń i spostrzeżeń rozmówców. Czas minął szybko, niektórzy uczniowie czuli się zawiedzeni, że nie mieli okazji spotkać się z Gościem – skorzystali z okazji, by choć na koniec wizyty podejść i pożegnać Kardynała przy wyjściu ze szkoły.