Wieczornica

W piątkowy wieczór 6 listopada 2015 roku nauczyciele, uczniowie i rodzice spotkali się, aby uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Tradycyjnie w pierwszej części uroczystości mieliśmy okazję wysłuchać opowieści naszego gościa. W tym roku była nim założycielka i wieloletnia prezes Stowarzyszenia Przymierze Rodzin pani Izabela Dzieduszycka. Wspominała czas stanu wojennego i podkreślała, że mimo trudności zewnętrznych wielu ludziom – także i jej – udało się wówczas zachować wewnętrzną wolność, która później dała im siłę do działalności społecznej. Pani Dzieduszycka wzruszyła nas opowieścią z dzieciństwa – jako dziewięciolatka pracowała w ogrodzie, aby zarobić na wymarzonego kucyka. Wówczas zrozumiała, że każdą pracę należy wykonywać jak najlepiej oraz to, że trzeba dążyć do spełniania marzeń – tych małych i tych wielkich. Cieszymy się, że mogliśmy podziękować pani Izabeli Dzieduszyckiej za serce, jakie włożyła i wkłada w pracę na rzecz wszystkich szkół Przymierza Rodzin.