Dziennik

Plan Lekcji

Kalendarium

Obiady

ORSZAK TRZECH KRÓLI 2016

W tym roku już po raz szósty nasza szkoła współtworzyła Orszak Trzech Króli – jedną z największych plenerowych imprez rodzinnych w Polsce. W tym roku Orszak wyruszył pod hasłem „Nade wszystko miłosierdzie” – Miłość. Pokój. Przebaczenie. nawiązującym do trwającego Roku Miłosierdzia. Trzej Królowie przeszli ze swoimi orszakami za Gwiazdą Betlejemską do stajenki pokłonić się Nowonarodzonemu, mijając po drodze mansjony – ustawione wysoko podesty, na których odgrywane były sceny związane z Bożym Narodzeniem. Afrykański król Baltazar VIII zaprosił do swojego orszaku niebieskiego uczniów warszawskich szkół katolickich, w tym i naszej – grupa dzielnych dwórek i rycerzy ze Szkoły Podstawowej Przymierza Rodzin nr 3 stawiła się na Placu Zamkowym i ruszyła Traktem Królewskim za swoim królem jadącym na wielbłądzie, wznosiła przy tym okrzyk: „W miłosierdziu Boga – świat znajdzie pokój!”.

Widzowie dopisali – wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia ustawiły się tłumy warszawiaków i turystów, w tym wiele rodzin z dziećmi, prawie każdy w koronie na głowie – stanowiącej atrybut tego święta. Po drodze orszak mijał m.in. mansjon „Gospoda” – tam dostrzec można było rodziny z naszej szkoły, które odegrały scenę na podstawie fragmentu z ewangelii św. Łukasza: „Gdyż nie było dla nich miejsca w Gospodzie”. Po przybyciu na miejsce, do stajenki, wszyscy złożyli pokłon Dzieciątku Jezus, zdejmując koronę z głowy, uznając Go tym samym za Króla.
Dziękujemy wszystkim, którzy reprezentowali naszą szkołę na Orszaku Trzech Króli 2016: Świętej Rodzinie, aktorom z mansjonu, panom ze Straży ojcowskiej, dwórkom i rycerzom podążającym za królem oraz paniom, które się nimi opiekowały, a także wszystkim, którzy działali na zapleczu, by wszystko poszło tak, jak trzeba. Szczególne podziękowanie należy się panu Pawłowi Trochimiukowi, naszemu koordynatorowi – gdyby nie zwołał wszystkich w/w na czas i nie zgłosił nas organizatorom, pozostałaby nam rola widzów tego niezwykłego spektaklu, a tak po raz kolejny byliśmy aktywnymi uczestnikami wielobarwnego widowiska o charakterze ewangelizacyjnym. Wszystkich, którzy chcieliby dołączyć w przyszłym roku już dziś zapraszamy: zapisy w listopadzie, a w drogę do Stajenki ruszamy 6 stycznia w Święto Objawienia Pańskiego w samo południe spod kolumny na Pl. Zamkowym.