Normandia w Poznaniu?

Każdy miłośnik malarstwa z naszej szkoły miał możliwość przenieść się na wybrzeże Normandii i spojrzeć na nie oczami francuskich impresjonistów. Z okazji skorzystała jedenastka uczniów i uczennic z klas: 6a i 1GA, które pod wodzą pań od plastyki i języka francuskiego (przyznacie, że to korzystny zbieg okoliczności;-) udała się do… Nie, nie, na razie nie do ojczyzny impresjonizmu, a do Poznania, gdzie w Centrum Kultury Zamek można podziwiać (do 14.02, czyli do końca ferii zimowych!) kolekcję dzieł francuskich impresjonistów sprowadzoną z francuskiego Caen.

Poznań, w przeciwieństwie do Warszawy, we wtorek 26 stycznia był miastem pełnym słońca, co ważne, bo jak wiadomo światło odgrywa niemałą rolę w dziełach impresjonistów. Przekonaliśmy się o tym, uczestnicząc w niezwykłej lekcji plastyki, która odbyła się w ramach zwiedzania wystawy „Malarze Normandii: Delacroix, Courbet, Renoir, Monet i inni”. Zachęcamy wszystkich, którzy nie wybrali się z nami do obejrzenia reprodukcji dzieł w folderze przywiezionym z wystawy przez p. Małgosię Blomkwist.