Mówimy o Bożym miłosierdziu

Na zaproszenie s. Katarzyny ze Wspólnot Jerozolimskich uczniowie klas 4 i 5 SP oraz gimnazjaliści odwiedzili pensjonariuszy Domu Opieki Ojców Bonifratrów. Wspólnie obejrzeliśmy film Mów o Moim Miłosierdziu przygotowany przez nauczycieli i uczniów klas 2a i 5c, wysłuchaliśmy fragmentów z Dzienniczka św. Siostry Faustyny, uwielbiliśmy Boga w Jego nieskończonym miłosierdziu śpiewem, tańcem i grą na instrumentach. Seniorzy otrzymali pęknie zilustrowane przez pierwszoklasistów karty z przesłaniem Jezusa: Nie lękaj się, Ja jestem z tobą. Personelowi ośrodka uczniowie wręczyli karty z zachętą do uczynków miłosierdzia: Dziękuj Bogu, bo jest dobry. Ty też taki bądź.

My też otrzymaliśmy prezent – biografię założyciela oo. Bonifratrów Żebrak z Granady. Życie św. Jana Bożego.

Spotkanie było radością dla obu stron. Dziękujemy siostrze Katarzynie i ojcom Bonifratrom za zaproszenie.