Jasełka 2016

W Nadzwyczajnym Roku Miłosierdzia Bożego i nasze szkolne Jasełka były nadzwyczajne. Wszystko było inaczej niż zwykle: od filmu z pielgrzymki klas 2a i 5c do Łagiewnik (miejsca, z którego na cały świat promieniuje orędzie miłosierdzia Bożego), poprzez lekturę fragmentów Dzienniczka s. Faustyny – Apostołki Bożego Miłosierdzia w wykonaniu siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia i ks. Marcina, aż po hymn tegorocznych Światowych Dni Młodzieży z pp. Franciszkiem w Krakowie wykonany przez naszych niezawodnych gimnazjalistów. A co to wszystko ma wspólnego z jasełkowym przedstawieniem? – zapytacie. Ano ma, bo Wcielenie – jak zapisała w Dzienniczku siostra Faustyna – jest wyrazem nieskończonego miłosierdzia Boga wobec każdego z nas.

Dziękujemy wszystkim, których widzieliśmy wokół żłóbka: św. Rodzinie (w tej roli rodzina p. Basi Wysockiej z d. Szlachcic) z aniołami w tle, zwierzątkom (klasy 1), dzieciom w galowych mundurkach SPR nr 3 (klasy 2), pastuszkom (klasy 3), Trzem Królom z orszakami kolędującymi w języku angielskim (klasy 4), klasom 5 i 6, które odśpiewały pastorałkę w j. niemieckim, solistom i chórom anielskim (w tej roli wielogłosowa schola złożona z uczniów, rodziców i nauczycieli pod kierunkiem p. Jadwigi Pawlik). Szczególne podziękowania należą się paniom M&M (Małgosi Faberskiej i Małgosi Zielińskiej) za przygotowanie i koordynację całości. Najlepszą recenzją ich pracy będzie krótki dialog wychodzących po przedstawieniu:
– Szkoda, że babci nie zaprosiliśmy.
– Zaprosimy w przyszłym roku, też będą Jasełka.
– Ale nie TAKIE!