Dziennik

Plan Lekcji

Kalendarium

Obiady

Turniej Piłkarski im. Żołnierzy Wyklętych

27 i 28 lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w turnieju piłkarskim poświęconym pamięci Żołnierzy Wyklętych. To wyjątkowe wydarzenie – sportowe, edukacyjne i patriotyczne – zostało objęte patronatem przez Muzeum Historii Polski oraz Mazowiecki Związek Piłki Nożnej. „Wykorzystując piłkę nożną chcemy zarażać naszych wychowanków pasją do historii, wzbudzać poczucie odpowiedzialności za losy Polski oraz ukazywać odpowiednie wzorce.” – wyjaśniali organizatorzy z Uczniowskiego Klubu Żagle. W ciągu dwóch dni zmagań sportowych rywalizowało ze sobą dziewięć drużyn (Polonia Warszawa, Agrykola Warszawa, Prądniczanka Kraków, Wicher Kobyłka, Warszawska Akademia Piłki Nożnej, UKS Żagle I i II, UKS Błyskawica, Przymierze Rodzin). Poziom sportowy turnieju okazał się bardzo wysoki. Na tle silnych drużyn nasi uczniowie zaprezentowali wielką ambicję i wolę walki. W ośmiu meczach odnieśliśmy jedno zwycięstwo, trzy razy zremisowaliśmy, ponieśliśmy cztery porażki. Nie zdobyliśmy medali, ale trenerzy i sędziowie przyznali nam puchar Fair Play. „Jestem bardzo zadowolony z postawy naszych zawodników i zawodniczki. Zdobyliśmy cenne doświadczenie. Zagraliśmy kilka bardzo dobrych meczów i świetnie się bawiliśmy” –podsumował trener naszej drużyny.
Oprócz zmagań sportowych wzięliśmy udział w grze terenowej (poprowadzonej przez Grupę Rekonstruktorów WiN) i konkursach historycznych nt. życia rtm. Witolda Pileckiego.