Ślubowanie Pierwszoklasistów

W Dniu Patrona, 20 października, najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości ślubowania i pasowania na ucznia pierwszej klasy.
Przed ślubowaniem obył się bieg, który zorganizowały dla pierwszoklasistów klasy drugie i trzecie. Na uczestników czekały różne zadania: przyszywanie guzików, rysowanie portretów wychowawczyń,  układanie puzzli czy zagadki przyrodnicze.

Pasowanie na ucznia odbyło się w scenerii rycerskiej. Pani dyrektor Mirosława Piasecka-Galas pasowała każde dziecko na ucznia przy pomocy
miecza. Wychowawczynie nowym uczniom wręczyły legitymacje szkolne oraz drobne upominki. Zespół nauczycielek nauczania początkowego przygotował dla najmłodszych niespodziankę –  panie wcieliły się w rolę uczniów i wspólnie zaśpiewały piosenkę pt. „Dziub dziub”.

Uroczystość zakończyła się wspólną agapą uczniów, rodziców i nauczycieli.