Lekcje historii dla najmłodszych

W tym roku szkolnym uczniowie z klas I-III uczestniczą w programie prowadzonym przez Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii. W ramach spotkań z historią bedą mogli odpowiedzieć na pytania m.in. z zakresu życia codziennego i obyczajów – jak bardzo zmieniło się codzienne życie ludzi w ciągu wieków – co jedli, jak się leczyli, w co się ubierali? czy z zakresu podróży poprzez wieki  – dlaczego ludzie wyruszali na niebezpieczne szlaki? Jak zmieniły się środki transportu?

Celem warsztatów jest upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży znajomości dziedzictwa historycznego i kulturalnego Polski, Europy i świata. Kształcenie w ramach Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii ma charakter cyklicznych, weekendowych zajęć dodatkowych.