Druk w technologii 3D

W dniu 4 lutego, w naszej szkole odbył się bardzo interesujący wykład na temat druku w technologii 3D. Zaproszeni prelegenci z firmy Dragon3D, odsłonili arkana drukowania przestrzennego. Zapoznali oni zebranych słuchaczy z budową drukarki i z procesem wytwarzania trójwymiarowych, fizycznych przedmiotów na podstawie zaprojektowanego modelu komputerowego.

Ogromne wrażenie na uczniach zrobiło działanie na żywo takiej drukarki jak i przyniesione eksponaty, wykonane za pomocą druku 3D. Można powiedzieć, że jest to współczesny „zaczarowany ołówek”. Wystarczy zaprojektować przedmiot w formacie 3D, ustawić parametry drukowania i tworzyć.
Funkcjonalność i możliwości zastosowania drukarek 3D przeniosło nas w nieznany dotąd inny świat.