Dziennik

Plan Lekcji

Kalendarium

Obiady

Pasowanie na ucznia

W Dniu Patrona, w piątek 18 października, najmłodsi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystości ślubowania i pasowania na ucznia pierwszej klasy.

Dzieci, aby dostąpić tego zaszczytu, musiały wykazać się wieloma umiejętnościami w trakcie „biegu”, który zorganizowały dla nich klasy drugie i trzecie. Trzeba było między innymi: wykazać się znajomością składania figur origami, narysować w grupach portrety wychowawczyń, ułożyć puzzle, poprawnie rozwiązać zadawane zagadki, zatańczyć czy obejrzeć przedstawienie i o nim opowiedzieć. W trakcie „biegu” uczniom towarzyszyły wychowawczynie.

Samo pasowanie na ucznia odbyło się w scenerii rycerskiej. Pani dyrektor Mirosława Piasecka-Galas odebrała od wychowawczyń, przebranych w rycerskie płaszcze, miecz, którym pasowała każde dziecko na ucznia. Wychowawczynie nowym uczniom wręczyły legitymacje szkolne, drobne upominki i pamiątkowe dyplomy rycerskie. Licznie zgromadzeni rodzice mieli okazję zrobić jedne z pierwszych klasowych zdjęć swoich dzieci. Uroczystość zakończyła się wspólną agapą uczniów, rodziców i nauczycieli.