Orszak Trzech Króli

W tym roku już po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w Orszaku Trzech Króli, który przeszedł Krakowskim Przedmieściem spod Kolumny Zygmunta na Plac Piłsudskiego w Święto Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2014 roku. Warszawskie uliczne jasełka zgromadziły ok. 50 tysięcy widzów.

Nasi uczniowie mieli szczęście być w samym centrum wydarzeń: ok. 20 dwórek i 20 rycerzy i wojowników ze Szkoły Przymierza Rodzin na Bielanach przemaszerowało, wraz z ponad 700 innymi dziećmi, w barwnych strojach w orszaku króla afrykańskiego Baltazara VI, zatrzymując się po drodze przy mansjonach – jasełkowych scenach.

Ci, którzy byli, nie żałują, a pozostałych zapraszamy już za rok. Warto tak świętować dzień, w którym Chrystus objawił się narodom. Dzięki orszakowi również mieszkańcy Warszawy mają możliwość pielgrzymować do stajenki i pokłonić się Nowonarodzonemu razem z Trzema Królami i ich orszakami.

Więcej informacji o orszaku można znaleźć na stronie www.orszak.org , a naszych uczestników obejrzeć w galerii zdjęć.