Dziennik

Plan Lekcji

Kalendarium

Obiady

Dzień Patrona

W piątek 18 października, z okazji wspomnienia bł. ks. Jerzego Popiełuszki, które w Kościele przypada na 19 października, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona.

Świętowanie rozpoczęliśmy mszą świętą w kościele św. Stanisława Kostki. Po niej zgromadziliśmy się przy grobie bł. ks. Jerzego, gdzie pomodliliśmy się, złożyliśmy biało-czerwone kwiaty i zapaliliśmy znicze.

Aby pogłębić wiedzę na temat życia naszego Patrona, klasy czwarte wzięły udział w specjalnie przygotowanym quizie o księdzu Jerzym. Wydarzenie to odbyło się w wyjątkowych okolicznościach – w czasie rajdu pieszego po Lesie Bielańskim. Uroku dodawał mu wyjątkowo piękny o tej porze roku krajobraz. Nie zabrakło także czegoś dla ciała – w czasie rajdu udaliśmy się na ciastka i inne smakołyki do urokliwej kawiarenki znajdującej się na terenie Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Trochę zmęczeni, ale w radosnych nastrojach wróciliśmy do szkoły.

Uczniowie klas piątych pojechali do Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego przy Krakowskim Przedmieściu, gdzie uczył się na księdza Jerzy Popiełuszko. Po budynku i ogrodach seminarium oprowadzał nas ksiądz Bartosz.

Szóstoklasiści po modlitwie przy grobie udali się do znajdującego się przy kościele Muzeum Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki. Nawet dla tych najstarszych uczniów nie była to łatwa wizyta, gdyż ekspozycja opowiada o życiu naszego Patrona – pełnym trudów i zmagań, zanurzonym w świecie, który dla młodych ludzi jest już niemal zamierzchłą przeszłością, i zakończonym tragiczną śmiercią. Po wizycie w muzeum przyszedł także czas na świętowanie i uczniowie wraz z nauczycielami udali się do cukierni.

Aby dowiedzieć się więcej na temat bł. ks. Jerzego, można również zajrzeć na stronę Nasz Patron.