Dni projektowe

W ostatnim tygodniu roku szkolnego uczniowie klas IV-VI wzięli udział w Dniach Projektowych, których głównym tematem było Powstanie Warszawskie. W poniedziałek podzieleni na osiem grup wyruszyliśmy szlakiem powstańczych walk w Śródmieściu, na Starówce, Żoliborzu, Mokotowie, Woli i w Wilanowie. Jedna z grup pojechała aż do Truskawia. W trakcie spacerów szukaliśmy miejsc związanych z tamtymi wydarzeniami, zbieraliśmy informacje o przebiegu walk, odkrywaliśmy w dzisiejszej Warszawie ślady powstańczego miasta. Przeprowadziliśmy też ankietę wśród mieszkańców stolicy dotyczącą Powstania. Wyniki nas zaskoczyły – okazało się, że im młodsze osoby, tym mniejszą posiadają wiedzę o minionych zdarzeniach. We wtorek opracowywaliśmy w grupach prezentacje, a później dzieliliśmy się zdobytą wiedzą z członkami innych grup.