Przygotowanie do Grand Prix Żoliborza

Zachęcamy wszystkich uczestników (i nie tylko) do systematycznego przygotowywania się do imprezy biegowej Grand Prix Żoliborza w biegach przełajowych.

TRENUJ SYSTEMATYCZNIE !!!
Specjalnie dla Was ułożyliśmy plan, który pomoże Wam przygotować się do biegu. Trenuj wtedy, kiedy znajdziesz wolny czas, np. na długiej przerwie, w czasie świetlicowym na terenie szkoły albo po szkole, blisko domu. Możesz poprosić o pomoc rodzica, brata lub siostrę.
Pamiętaj, ćwicz w swoim tempie i dostosuj ćwiczenia do możliwości twojego organizmu!

Oto nasze propozycje:

Poniedziałek – wtorek 14.04 – 15.04

• 2 koła truchtu (boisko do piłki nożnej – jedno okrążenie to ok. 160 m),
  • 3 ćwiczenia rozciągające,
  • na odcinku 60 m: 10 razy skip C, ok 10 kroków truchtu, 10 razy skip C, ok 10 kroków truchtu, itd; wykonaj ćwiczenie dwa razy;
  • na odcinku 60 m: 10 razy skip A, ok 10 kroków truchtu, 10 razy skip A, ok 10 kroków truchtu, itd.; wykonaj ćwiczenie dwa razy
  • 2 koła truchtu

Środa – czwartek – piątek 16.04 – 17.04

• 3 koła truchtu (boisko do piłki nożnej)
  • 2 koła biegu w tempie szybszym niż trucht
  • 1 koło biegu w tempie szybszym niż poprzednie

Sobota – niedziela – poniedziałek 18.04 – 21.04

• 2 koła truchtu (boisko do piłki nożnej)
  • 3 ćwiczenia rozciągające
  • szybki bieg (z maksymalną prędkością) na dystansie ok 60 m, powrót marszem; powtórz ćwiczenie 6 razy;

Wtorek – 22.04

• odpoczynek

Życzymy wszystkim zdrowych i wesołych świąt Wielkanocnych i zachęcamy do aktywnego spędzania czasu wolnego !