Dziennik

Plan Lekcji

Kalendarium

Obiady

Ostatni tydzień czerwca

W ostatnim tygodniu roku szkolnego, kiedy już oceny zostały wystawione, a czerwcowa pogoda nie sprzyjała siedzeniu w gorących salach lekcyjnych, zamiast spędzać czas w szkolnych ławkach mogliśmy uczestniczyć w wielu niezwykłych wydarzeniach zorganizowanych przez nauczycieli naszej szkoły.

W poniedziałek uczniowie klas szóstych pojechali na pielgrzymkę dziękczynną do Niepokalanowa. Była to okazja do tego, by podziękować Bogu za wszystkie łaski, których doświadczyli przez tych sześć lat.

W poniedziałek i wtorek uczniowie klas IV i V, a potem także VI, uczestniczyli w Dniach Projektowych. W tym roku jego temat brzmiał „Warszawa wielu wyznań”. Podzieleni na grupy, najpierw podczas niezwykle ciekawych wycieczek mieliśmy okazję dowiedzieć się wiele o różnych wyznaniach, poznać ich wyznawców i odwiedzić ważne dla nich miejsca. Byliśmy w synagodze, na cmentarzu żydowskim, w żydowskiej szkole, w cerkwi, kościołach protestanckich, a nawet w meczecie. Drugiego dnia przygotowywaliśmy, a następnie prezentowaliśmy plakaty i inne wystąpienia, aby przekazać swoje doświadczenia i wiedzę członkom pozostałych grup.

W środę (dla klas IV-VI) i w czwartek (dla klas I-III) nauczyciele języka angielskiego zorganizowali Dni Językowe. Można było sprawdzić swoje umiejętności językowe w licznych zagadkach, quizach i innych zadaniach przygotowanych zarówno dla początkujących, jak i tych bardziej zaawansowanych użytkowników języka angielskiego.

W czwartek rano – po raz pierwszy w naszej szkole – odbył się Dzień Matematyki. Zostały rozdane nagrody za osiągnięcia w tegorocznych konkursach matematycznych oraz za bardzo dobre wyniki w Matlandii. Potem reprezentanci klas walczyli o punkty w rozmaitych quizach i zagadkach matematycznych. Tego samego dnia pożegnaliśmy również szóstoklasistów, dla których był to ostatni dzień w naszej szkole…

W tym ostatnim tygodniu nie zabrakło również wydarzeń sportowych – o tym możecie przeczytać w osobnym artykule.

Dla wielu z nas koniec czerwca to najprzyjemniejszy czas w roku. Nie trzeba siedzieć w klasach, a zamiast sprawdzianów i prac domowych można zająć się o wiele przyjemniejszymi sprawami – zwiedzać ciekawe miejsca, rywalizować w różnych zawodach i jednocześnie dobrze się bawić.