Dziennik

Plan Lekcji

Kalendarium

Obiady

Spotkanie z arcybiskupem Kazimierzem Nyczem

W piątek 29 października odwiedził naszą szkołę niezwykły gość – arcybiskup Kazimierz Nycz.

Spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwą w kaplicy z uczniami i nauczycielami szkoły podstawowej. Odmówiliśmy dziesiątek różańca, zaśpiewaliśmy pieśń „Dobrem zło zwyciężaj”, a następnie ksiądz arcybiskup chwilę z nami porozmawiał i obiecał, że chętnie się jeszcze kiedyś z nami spotka. Daliśmy mu przygotowane przez nas podarunki – album z rysunkami pierwszoklasistów oraz koszyk pysznych ciastek domowej, a właściwie szkolnej roboty.

Po spotkaniu z najmłodszymi i prawie najmłodszymi uczniami nasz gość udał się do biblioteki na spotkanie z gimnazjalistami. Spisali oni wcześniej na kartkach nurtujące ich pytania dotyczące współczesnego świata i Kościoła w tym świecie, ale także samego księdza arcybiskupa Nycza. Gość odpowiedział na niektóre z nich (na wszystkie niestety nie starczyłoby czasu), przyjął upominki od gimnazjalistów i udał się na spotkanie z nauczycielami.

Przyjęliśmy go w pokoju nauczycielskim, przy suto zastawionym stole. Zaskoczył nas – poprosił jedynie o szklankę wody. Od razu też zaczął z nami rozmawiać. Była to niezwykle szczera rozmowa dotycząca naszej pracy, specyfiki naszej szkoły, współpracy z uczniami i rodzicami. Widać było, że arcybiskup Nycz jest szczerze zainteresowany tym, co się u nas dzieje. Na koniec wszystkich nas pobłogosławił, obiecał, że jeszcze nas odwiedzi, i wyraził radość ze spotkania ze społecznością naszej szkoły.

Było to dla nas bardzo ważne i niezwykle radosne spotkanie. Mamy nadzieję, że w niedługim czasie będzie można je powtórzyć.