Orszak Trzech Króli 201

W tym roku po raz pierwszy włączyliśmy się w to wyjątkowe przedsięwzięcie organizowane przez szkoły Stowarzyszenia „Sternik”. Ulicami Warszawy przeszedł kolorowy orszak składający się z dam i rycerzy z trzech kontynentów oraz samych trzech króli (jednego z nich odegrał tata dwojga naszych uczniów i inicjator naszego uczestnictwa w Orszaku pan Adam Domaradzki). Małym aktorom – uczniom warszawskich szkół – towarzyszyli dorośli poprzebierani za anioły, diabły i inne postacie odgrywające tradycyjne jasełkowe sceny w poszczególnych mansjonach oraz wzdłuż trasy biegnącej z placu Zamkowego Krakowskim Przedmieściem aż do placu Piłsudskiego. Orszak, który po raz pierwszy mógł się odbyć w wolny od pracy dzień uroczystości Objawienia Pańskiego (zwanej też świętem Trzech Króli), poprzedziły miesiące przygotowań, ćwiczenia ról, okrzyków, szykowania strojów itd. Dla wszystkich uczestników było to niezapomniane i bardzo radosne przeżycie. Już teraz wiemy, że włączymy się w Orszak także za rok!

Zdjęcia z Orszaku Trzech Króli 2011 można obejrzeć tutaj.