Dziennik

Plan Lekcji

Kalendarium

Obiady

Muzyczne Święto Szkoły

16 października 2010 roku cała szkoła rozbrzmiała rozmaitymi dźwiękami – od Chopina do heavy metalu… A to dlatego, że tego dnia miało miejsce Muzyczne Święto Szkoły.

Na każdym piętrze słychać było zupełnie inne dźwięki. Na parterze królowała muzyka klasyczna z Chopinem na czele. Na I piętrze muzyka reggae przeniosła nas na egzotyczną Jamajkę. A na samej górze – do wyboru, do koloru: muzyka filmowa, salsa, pop, rock, heavy metal, hip-hop, a nawet muzyka country! Miłośnicy spokojnego brzmienia mogli odpocząć przy kawie lub herbacie, no i oczywiście urodzinowym torcie (wszak to kolejne urodziny naszej szkoły), w gimnazjalnej Jazz Café.

Oprócz rozmaitych muzycznych kawiarenek miały również miejsce inne atrakcje – w sali projekcyjnej można było wziąć udział w krótkim kursie tańca prowadzonym przez Stowarzyszenie „Dom Tańca” w ramach projektu „Mazurek Reaktywacja”. W sali gimnastycznej utalentowani uczniowie (a takich u nas nie brakuje!) występowali na „Scenie dla każdego”. Jak na rok Chopinowski przystało, odbył się też krótki koncert muzyki Fryderyka Chopina. Tradycyjnie także można było wziąć udział w loterii charytatywnej z ręcznie wykonanymi fantami… Atrakcji było tak wiele, że nie sposób wręcz było doświadczyć wszystkich!

Ten dzień minął niezwykle szybko i pozostawił w nas niezatarte wspomnienia. Jak zawsze, cała społeczność szkoły pokazała, że potrafi świętować, i to śpiewająco!