Dni Projektowe 2011

W ostatnich dniach szkoły uczniowie kals IV i V wzięli udział w kolejnych Dniach Projektowych. Tym razem – po Warszawie i Krakowskim Przedmieściu – udaliśmy się nieco dalej, ponieważ tematem projektów było Mazowsze.

Podzieliliśmy się na kilka grup – jedna z nich zajmowała się architekturą przemysłową Żyrardowa, druga – Piaseczyńską Koleją Wąskotorową, trzecia – sadownictwem w okolicach Tarczyna, czwarta – znaczeniem dla Warszawy sąsiedztwa Lasu Kabackiego, wreszcie piąta – architekturą zwaną świdermajer w Otwocku i Falenicy. W ten sposób chcieliśmy dowiedzieć się czegoś więcej o regionie, w którym mieszkamy. Pierwszego dnia podróżowaliśmy, a drugiego – szykowaliśmy prezentacje i przedstawialiśmy je pozostałym. Były one niezwykle ciekawe i oryginalne.

Niektórzy twierdzą, że Dni Projektowe to najciekawszy czas w ciągu roku szkolnego. I coś w tym jest…