Wieczornica

W piątek 13 listopada, w ciemny listopadowy wieczór spotkaliśmy się w magicznej sali, która przeniosła nas w przeszłość… (Kto by pomyślał, że to była nasza zwyczajna sala gimnastyczna?…) Opowiadaliśmy sobie nawzajem o Warszawie – jaka była i jaka jest. Wszystkie ściany udekorowane były przepięknymi pracami uczniów pokazującymi Warszawę przedwojenną, współczesną oraz tę walczącą podczas II wojny światowej, a szczególnie podczas Powstania Warszawskiego. Pani Marzena, która prowadziła ten wieczór, odczytała wszystkim słowa dzieci o tym, z czym kojarzy im się Warszawa. Najmłodsi uczniowie wystąpili z piosenką powstańczą Warszawskie dzieci. Gościem specjalnym wieczoru był pan Michał Gryn z firmy Platige Image, który opowiadał nam o tym, jak bardzo Warszawa została zniszczona podczas wojny, i pokazywał zdjęcia z czasów tuż po Powstaniu Warszawskim. Aż trudno uwierzyć, że większość miasta została kompletnie zniszczona. Zobaczyliśmy też „pustynię” pełną ruin, jaką w roku 1945 był teren byłego getta… Na koniec tradycyjnie śpiewaliśmy dawne pieśni powstańcze, wojenne i harcerskie.