Święto Patrona Szkoły

W poniedziałek 14 września tradycyjnie obchodziliśmy święto naszego Patrona księdza Jerzego Popiełuszki.

Tego dnia uczniowie klas IV-VI uczestniczyli we Mszy świętej w kościele pw. św. Stanisława Kostki, gdzie pracował i modlił się ksiądz Jerzy. Złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze na Jego grobie i pomodliliśmy się o Jego beatyfikację.

Następnie udaliśmy się do seminarium duchownego na Krakowskim Przedmieściu, gdzie Jerzy Popiełuszko studiował, przygotowując się do tego, by być księdzem. Opowiadano nam o tym, jak tam żył i co robił. Byliśmy w miejscach, gdzie przebywał i modlił się. Kilka chwil spędziliśmy też w pięknym ogrodzie.

To był ważny dzień. Jest dla nas wielkim wyróżnieniem, że mamy takiego niezwykłego Patrona. I choć czasem trudno jest nam Go do końca zrozumieć i poznać, bo żył w czasach, które pamiętają nasi rodzice i tylko niektórzy nauczyciele, jednak wiemy, że możemy się od Niego wiele nauczyć.