Warsztaty tańców w kręgu dla nauczycieli

Tak bawili się nauczyciele na warsztatach tanecznych 29 października. Nikt nie uszkodził trwale nikogo ani niczego. 😉 A zabawa była doskonała!

„Podążaj szlakiem tęczy,
podążaj szlakiem tańca i piosenki,
a wszystko wokół ciebie
stanie się piękne…
Z każdej ciemnej doliny jest jakieś wyjście,
jakiś tęczowy szlak…”

(pieśń Indian Nawajo)

Od dawien dawna krąg stanowił magiczny obszar komunikacji międzyludzkiej, ułatwiał porozumiewanie się. Krąg taneczny daje poczucie przynależności do grupy, taniec wyzwala w dzieciach i dorosłych wszystko to, co mają najlepsze. Wykorzystanie symboliki kręgu, spirali, słońca, księżyca, drzewa życia, trójkąta czy krzyża wyzwala niezwykle silne przeżycia u tańczących. Tańce w kręgu są to proste tańce z różnych stron świata. Tańczone w kręgu, pozwalają każdemu, bez względu na wiek i umiejętności, na włączenie się, bycie w grupie, a zarazem na indywidualną ekspresję, relaksację i dobrą zabawę – tak ważną w życiu każdego człowieka. Każdy taniec opowiada jakąś historię, może być lustrem i drogowskazem.

Kto może je tańczyć?

• każdy – nawet ci, którzy uważają, że mają dwie lewe nogi 😉
  • każdy – niezależnie od wieku 🙂
  • kobiety i mężczyźni 🙂
  • w kręgu jest miejsce na indywidualną ekspresję (bo każdy jest wyjątkowy) oraz na schowanie się w grupie (bo pomyłek w tańcu nie ma, jest tylko indywidualna interpretacja 😉

Co dają tańce w kręgu?

• dużo zabawy i śmiechu
  • relaksację
  • refleksję
  • rozwijają zmysł słuchu
  • harmonizują pracę obydwu półkul mózgowych
  • koordynują wzrok, słuch i ruch
  • integrują grupę
  • mogą dodać energii lub wyciszyć
  • nie ma rywalizacji – można budować pewność siebie wśród ludzi, którzy nie krytykują, a wspierają
  • w kręgu nie ma podziałów – wszyscy są sobie równi i potrzebni do tworzenia całości 🙂

Zapraszamy również wszystkich Rodziców do wzięcia udziału w kolejnej edycji! 🙂 Szczegóły wkrótce!