Dziennik

Plan Lekcji

Kalendarium

Obiady

Jasełka

W sobotę 5 stycznia zgromadziliśmy się w Auli Widowiskowej ICDS w Łomiankach, by obejrzeć przygotowane przez nauczycieli, uczniów i rodziców jasełka.

Scenariusz stworzyły wspólnymi siłami pani Małgosia Zielińska, pani Hania Sławińska i pani Basia Szlachcic. Spektakl opowiadał historię pewnej rodziny, która jak co roku przygotowywała się do Wigilii Bożego Narodzenia. Wydarzenia rozgrywające się przy wigilijnym stole komentowały, obdarzone w tę noc ludzkim głosem, domowe zwierzaki – pies i kot. Jednoczeście w tym samym czasie, ale wiele, wiele lat wcześniej, inni przygotowywali się do wydarzeń niezwykłych i doniosłych – trzej królowie szykowali się na długą wyprawę, a pewna uboga Rodzina szukała miejsca na nocleg, czując, że tej nocy urodzi się ich Pierworodny Syn… Także pasterze wcale nie mogli spać spokojnie – musieli wyruszać do Betlejem, by oddać pokłon nowo narodzonemu Panu… Wszyscy oni spotkali się przy ubogiej betlejemskiej stajence, kolędując i wychwalając Boga wraz z zastępami aniołów.

W przygotowania jasełek włączyła się większość naszej szkolnej społeczności. Wiele osób wystąpiło na scenie, rodzice i dzieci zaangażowali się w przygotowanie strojów, a uczniowie klas II i III przygotowali scenografię. Reżyserią zajęła się pani Hania Sławińska. Efekt pracy wszystkich tych osób był godny podziwu. Z przyjemnością i wzruszeniem obejrzeliśmy ten wspaniały spektakl.