Osiągnięcia 2017/2018

Trwają konkursy kuratoryjne. W etapie wojewódzkim (trzecim i ostatnim) mamy reprezentantów z czterech przedmiotów (na wyniki z biologii jeszcze czekamy). Matematyka – Olek Żurek i Mateusz Puncewicz, j. polski – Karolina Łuczak, chemia – Michał Jakomulski, geografia – Hania Michalik.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Miło nam poinformować, że Łucja Rusin, uczennica klasy siódmej, zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego z języka polskiego. Gratulujemy!

Miło nam przedstawić uczniów, którzy osiągnęli wspaniałe wyniki w konkursie matematycznym ALFIK.

Szymon Pilipczuk z klasy 2. został laureatem i wygrał tygodniowy pobyt na obozie Talentów w Serpelicach.

Bardzo dobry wynik uzyskali:
z klasy 3.: Anna Pilipczuk, Marek Reszka,
z klasy 4.: Andrzej Burszewski, 
z klasy 5.: Wojciech Grzela, 
z klasy 6.: Anna Sroczyńska, Michał Brzozowski, Cezary Pińkowski i Stanisław Słupski.

Dobry wynik uzyskali:
z klasy 3.: Tymoteusz Tkaczyk,
z klasy 4.: Marianna Przybylska,
z klasy 6.: Weronika Rychlik, Jakub Gołąb i Tomasz Szewczyk. 

Gratulujemy!

Mikołaj Śledziewski, uczeń klasy 3a, zdobył IV kategorię szachową (w ogólnym rankingu Polskiego Związku Szachowego) w otwartym turnieju szachowym na Bemowie.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W listopadzie uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Olimpiadzie Mitologicznej. Serdecznie gratulujemy tytułu laureata: Janowi Wykurzowi, Weronice Rychlik, Hannie Przypolskiej, Tomaszowi Szewczykowi oraz Annie Mlynarczyk.

Troje naszych uczniów: Maciej Rozpędek z klasy 7c oraz gimnazjaliści: Mateusz Puncewicz i Olgierd Żurek z klasy 3 zakwalifikowało się do drugiego etapu Olimpiady Matematycznej Juniorów. Gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnych etapach konkursu.

Konkursy kuratoryjne cieszą się co roku wielkim zainteresowaniem. Przystępuje do nich wielu uczniów klas gimnazjalnych, gdyż sukces przekłada się na dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Ale nie tyle liczba chętnych do sprawdzenia sił z danego przedmiotu robi wrażenie, ile lista uczniów, którzy przeszli do kolejnego etapu. W każdym z konkursów mamy przedstawicieli na drugim etapie (rejonowym): w polonistycznym (8 osób!), w geograficznym (5 osób), w konkursach: historycznym i wiedzy o społeczeństwie (po 3 osoby), w matematycznym (2 osoby), w chemicznym (2 osoby), w biologicznym (2 osoby), w konkursie filozoficznym (2 osoby), w konkursie j. angielskiego (2 osoby). Gratulujemy i dziękujemy!

W ubiegłych latach konkursy przedmiotowe były propozycją dla uczniów ostatniej klasy szkoły podstawowej i gimnazjum. W tym roku w zreformowanej podstawówce klas ósmych jeszcze nie ma i była obawa, że zainteresowani siódmoklasiści będą musieli czekać do przyszłego roku szkolnego, aby sprawdzić się w konkursowej rywalizacji. Dostali jednak szansę przystąpienia do konkursu matematycznego, polonistycznego i historycznego. Mimo dużego stopnia trudności tegorocznych konkursów (materiał obejmował również zagadnienia z programu klasy ósmej), znaleźli się uczniowie, którzy przeszli do etapu rejonowego: w konkursie z matematyki – dziewięć osób, z historii – sześć osób, z języka polskiego – trzy osoby. Gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie szkoły na polu naukowym.

24 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Teście Ortograficznym. Miło nam poinformować, że Basia Gawlik, uczennica klasy 6b została laureatką tego konkursu a Hania Wilińska z klasy 6a otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy!

foto2

8 listopada drużyna młodziczek z klubu IKS AWF, w której są dwie uczennice z klasy 4b: Mela Grabek-Puzyna i Pola Pietrasik zdobyły V miejsce w Mistrzostwach Warszawy w układach zbiorowych. GRATULUJEMY!

Kalendarz

English corner

KONTAKT

Szkoła Podstawowa nr 3 Przymierza Rodzin
im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki
ul. Nocznickiego 7
01-948 Warszawa
tel./fax. (22) 864-92-50, (22) 864-51-24
sekretariat@spr3bielany.edu.pl