DSC 0503 resizePod hasłem "Bóg jest dla wszystkich" w Święto Objawienia Pańskiego trzej królowie ze swymi orszakami wędrowali do Stajenki, żeby pokłonić się Dzieciątku Jezus. W niebieskim orszaku króla afrykańskiego Baltazara poszło prawie 50 dzieci z klas 1-6 w charakterze dwórek i rycerzy, towarzyszyli im rodzice, którzy zgłosili się do straży ojcowskiej i do opieki jako damy dworu. W drodze do Betlejem mijaliśmy dwór Heroda: tam można było zobaczyć uczniów klas starszych pląsających u stóp jego tronu przy rytmicznych dźwiękach muzyki, a w scenach na dworze tego władcy – rodziców i nauczycieli z naszej szkoły, którzy udatnie (acz bezskutecznie!) kusili zdążających do Betlejem. Wystąpili w pięknych, kolorowych strojach, mieniących się w słońcu cekinami. Bardzo dziękujemy wszystkim – zarówno tym, którzy zaangażowali się w przygotowania do orszaku: za wielogodzinną, pełną poświęcenia pracę, jak i tym, którzy wystąpili tego dnia dla tysięcy widzów – dając im możliwość spędzenia tego świątecznego dnia w atmosferze radości i refleksji.